Националният отбор на Русия се класира за полуфиналите на мъжкия хокеен турнир от Олимпийските игри в Пьонгчанг. На четвъртфиналите Сборная се наложи с разгромното 6:1 над състава на Норвегия.

Хокеистите на треньора Олек Знарок доминираха през целия двубой и нито за момент не оставиха съмнения в крайния си успех. Още до края на първата третина руснаците си бяха осигурили комфортен аванс от три гола.

Състезаващият се за ЦСКА Москва Михаил Григоренко откри резултата в 9-ата минута, а малко по-късно Никита Гусев удвои. Секунди преди края на първия период Вячеслав Войнов се разписа за 3:0.

Седем минути след началото на втората третина норвежците намалиха изоставането си чрез Александър Бонсаксен, но много бързо руснаците вкара четвърти гол, дело на Сергей Калинин.

До края на мача Никита Несторов и Иван Телегин направиха победата на Русия още по-изразителна, разписвайки се за крайното 6:1.

В спор за място на финала Сборная ще спори със състава на Чехия, който по-рано днес елиминира САЩ. /БГНЕС