Япония победи с 4:1 Корея (2:0, 0:1, 2:0) в последния мач от група В на олимпийския турнир по хокей на лед за жени в Пьонгчанг.

Срещата, която бе без особено значение и за двата отбора, ще се запомни най-вече с историческия първи гол за сборния отбор на двете корейски държави. Попадението падна 29:31 минути след началото на мача, а негов автор стана Ранди Хеесу Грифин.

Преди това Япония бе открила резултата в първата третина с попадения на Ханае Кубо и Шоко Оно, които реализираха в рамките на първите 4 минути на срещата.

След като намали във втората част, в третата отборът на Корея потърси и изравняването, но Шиори Койке при числено превъзходство и Руи Укита на празна врата оформиха крайното 4:1 в полза на Япония.

Успехът гарантира на японките третото място в група В, докато Корея завършва на четвърта позиция.

Двата отбора не се класират за плейофите за разпределение на медалите, но ще очакват загубилите два тима в тях в битката за разпределение на местата от пето до осмо.

Турнир по хокей на лед за жени от зимните олимпийски игри в Пьончан, мачове от груповата фаза: