Марен Лундби спечели олимпийската титла в ски-скока при жените в Пьонгчанг. 23-годишната норвежка направи опити от 105.5 и 110.0 метра и получи общо 264.6 точки.  На олимпиадата в Сочи през 2014 година Лундби завърши едва на осмото място, докато сега изключително силният втори скок й помогна да се поздрави с първа олимпийска титла в своята кариера.

На второ място остана Катарина Алтхаус от Германия. Тя има 252.6 точки след опити от 106.5 и 106 метра. Трета се нареди сочената за фаворитка и четирикратна носителка на Световната купа в дисциплината Сара Таканаши.

Японката, завършила на четвърто място в Сочи, има 243.8 точки след два скока по 103.5 метра.  Олимпийската шампионка от 2014 година Карина Фогт (Германия) остана на петото място след опити от 97.0 и 101.5 метра и резултат 227.9 точки.

Завършилата втора преди четири години австрийка Даниела Ирашко-Щолц се нареди веднага след Фогт.

Четвърта в крайното класиране в ски-скока е олимпийската спортистка от Русия Ирина Авакумова. Марен Лундби, която има седем победи за Световната купа, спечели втори златен и общо девети медал за Норвегия на олимпийските игри в Пьончан.