Американката Линдзи Вон записа пореден рекорд срещу името си, след като спечели спускането в Кортина д"Ампецо, кръг от Световната купа по ски-алпийски дисциплини.

33-годишната Вон се превърна в най-възрастната скиорка, печелила старт в тази дисциплина, след като записа време от 1 минута 36.48 секунди на една от любимите си писти - Олимпия дела Тофане.

Ледената кралица не остави никакви шансове на конкуренцията, като на второ място завърши Тина Вайрайтер от Лихтенщайн, която остана на цели 92 стотни от победителката.

На почетната стълбичка се качи и американката Джаклин Уайлс, на 0.98 секунди. Това е 12-та победа за Вон в италианския курорт и общо 79-та в Световната купа, като тя се доближи на само седем успеха от вечния рекорд на Ингемар Стенмарк.

Вон с още една крачка към рекорда на Стенмарк

"Хубаво е да се доближа до този рекорд, но мислите ми са изцяло насочени към Олимпиадата. След това се надявам да запиша още победи и да се доближа още повече до рекорда, преди да сложа край", сподели Вон.

Лидерката в генералното класиране Микаела Шифрин завърши на 7-мо място днес, след като вчера бе трета. /БГНЕС