Българските биатлонисти записаха разочароващо представяне в спринта на 10 километра в турнира по биатлон на Зимните олимпийски игри в Пьонгчанг.

Красмир Анев финишира 37-и с време 25:08,8 минути и две допуснати грешки на стрелбите. Владимир Илиев остана 54-и с 25:42,7 и 4 допуснати грешки при стрелбите, а Антон Синапов се нареди две места назад – с време 25:47,9 и 3 пропуснати изстрела.

Димитър Герджиков регистрира най-лошо класиране, като само шестима състезатели се подредиха зад него в крайното класиране. Той финишира 81-и с време 26:47,9 и 4 грешки.

Арнд Пайфер грабна златото. Представителят на Германия измина трасето за 23:38,8 минути, като свали всички мишени в двете си стрелби. Това е второ злато за Германия в биатлона, след като в събота Лаура Далмайер донесе титла в спринта при жените.

Среброто спечели Михаил Кръчмар от Чехия (време 23:43,2; без пропусната стрелба), а Доминик Виндиш от Италия завоюва бронза – 23:46,5 и една грешка.

Провал в стрелбата претърпяха големите фаворити Мартен Фуркад и Йоханес Тингнес Бьо. Французинът направи три грешки на първа стрелба, но пък за сметка на това бе феноменален в ски бягането, което минимизира максимално загубите му. Той завърши осми на 22,1 секунди зад Пайфер което му дава добри изходни позиции за преследването.

Малкият брат Бьо имаше още по-лош ден на огневия рубеж като с 4 грешки остана на разочароващото 31-о място с пасив от 1:12.7 спрямо шампиона. Брат му Тарей пък е 12-и с 2 грешки и изоставане от 33,7 секунди.

Състезанието се проведе при крайно неприятни метеорологични условия. Силният вятър непрекъснато променяше поривите си, което също даде отражение върху представянето на биатлонистите.